ďťż
12 Lip 2010 - Program Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką
Rozsypaniec

Dodany: 3206 Dni 3 Godziny temu przez

admin

11 Lip 2010 - Program Bieszczadzkich Spotkań ze Sztuką „Rozsypaniec” 12-15 sierpnia 2010
Chyba szykuję świetna impreza w Bieszczadach (12 sierpień 2010)

Zajrzyj tutaj koniecznie:
http://www.mojebieszczady.org/

Dodany: 3206 Dni 20 Godzin temu przez

FORUM - WIDOCZEK

Zapomniałes hasła?
Radio Widoczek l ramówka l forum l do ulubionych l kontakt l wpis do księgi  l  subskrypcja            Słów kilka o Widoczku 

Losowe Cytaty RW

"Weź moją dłoń i zatańcz ze mną. Rozkołysz lekko, zatańcz ze mną. Nie mów nic, tylko zatańcz ze mną. Jak najczulej, jak najpiękniej. "

 

 
Internetowe Radio Widoczek - Poezja Śpiewana oraz Piosenka Turystyczna z domieszką Rocka :) głownie Polskie.    

Do Ulubionych  Aktualności I Historia Utworów I Ramówka I Twoja Ramówka I Dodaj do Ulubionych

TERAZ:
od 19:00 - 20:00
"Nowi Wykonawcy RW"
codziennie
Tutaj  nowi Wykonawcy Radyjka

Radio Widoczek - Nowi Wykonawcy

13:30 - 16:00 - Bieszczadzka Sielanka
19:00 - 20:00 Nowi Wykonawcy
20:00 - 8:00  Wieczorna Ramówka
Nowi Wykonawcy w Radio Widoczek
19:00 - 20:00

 

Piosenki do tekstów Lecha Tkaczyka
czyli piosenki do tekstów Lecha Tkaczyka.

Lech Tkaczyk - absolwent AR we Wrocławiu oraz studiów doktoranckich na AE we Wrocławiu. Autor książek z dziedziny żywienia i komunikowania niewerbalnego. W swoim dorobku ma także wiele bajek dla dzieci (moralizatorskich i edukacyjnych) oraz piosenek zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych (kabaretowe, polityczne, kolędy). Prezentowany Państwu tomik poetycki to projekcja jego duszy, wyraz jego wrażliwej natury.

płytę wraz z tomikiem poetyckim można zakupić na stronach:
WYDAWNICTWO ASTRUM
 

Janusz "CYBULL"Skwira >  Ur. 12 Maja 1973 roku w Inowrocławiu. Mieszkający kilkanaście lat w Gniewkowie. Wychowany w Toruniu. Obecnie na stałe Łodzianin. Ponad 15 lat grania w lokalach i na ulicach Polskich miast. Także zagranicami kraju (Hiszpania , Francja , Belgia , Holandia , Niemcy).

Artysta- Muzyk, Bard; autor tekstów, muzyki, realizator dźwięku. 

Gram i śpiewam na ulicach, w lokalach, imprezach prywatnych, a także na imprezach organizowanych przez Urzędy Miasta,  Domy kultury na przeglądach i festiwalach; itp.

Janusz "CYBULL"Skwira  Strona Internetowa

 

Mateusz Kluza - Mateusz Kluza urodził się 17 maja 1986 roku w Krakowie. Od czasów dzieciństwa wykazywał ogromne zainteresowanie muzyką, jednak dopiero od 13 roku życia zajmuje się nią poważniej. Obecnie jest uczniem VI klasy średniej szkoły muzycznej im.M.Karłowicza w Krakowie ( w klasie kontrabasu prof.M.Mieckowskiego ).

Muzyk multiinstrumentalista (kontrabasista, gitarzysta, pianista, bywa że śpiewa ;), kompozytor, laureat wielu konkursów poetyckich i piosenki literackiej, muzyk sesyjny.
Od czasów liceum zafascynowany poezją, głównie Cypriana Kamila Norwida. Wtedy to właśnie zaczął komponować muzykę do tekstów niebanalnych. Niektóre z jego piosenek wykorzystywane były m.in.
w spektaklach teatralnych z okazji Dni Norwidowskich w Krakowie.
Część nagrań ze spektakli została wydana, na pamiątkowej płycie "NIKSY" w kwietniu 2008r.

Mateusz Kluza  Strona Internetowa

 

Brzmienie Ciszy - Jesteśmy brzmienio-ciszowcy, pątnicy zadumanych szczytów, dźwigający plecaki do jesiennej rozzłoconej Częstochowy buków. Do plecaka przypięta: zielona karimata, popielaty pokrowiec z gitarą. Pokryty liśćmi błotnisty ślad w golgotowym szlaku przez jesienny Beskid. Jesteśmy wyznawcami turystycznej przyogniskowej ballady, a pora tej ballady to jesień. To nasza Mekka; Beskid stęskniony, którego siwy smutek podkuty jest podkowami z piaskowca. Do Beskidu tego będziemy modlić się zimą, gryfami zwróconymi w stronę bezdroży. Tymczasem, choć nic przy sobie nie mamy - spotkany bezimienny Ktoś, zaprosi nas pielgrzymów do swej chatynki pachnącej suszonymi ziołami lata i obdaruje nas kubkiem gorącej herbaty. Nasze szczęście śpi wśród bezdroży. Znaleźliśmy je, gdy leżało w trawach. Miało 10-groszowy nominał.

BrzmieniE CiszY nie istnieje, ale przecież są jego członkowie. Peltona można często spotkać śpiewającego solo, lub u boku Zgórmysynów. Łzę tradycyjnie gdzieś w górach, przy ognisku baz studenckich lub w chatkach studenckich...

Brzmienie Ciszy - Strona Internetowa

   

Maciej Danek - Urodziłem się w Chrzanowie, niedużym mieście w połowie drogi między Krakowem a Katowicami, w roku 1965. Tam też zdobywałem wykształcenie, między innymi w jedynym wtedy chrzanowskim liceum im. Stanisława Staszica. Po maturze w 1984 zacząłem studia na biologii, a dokładniej na "Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi" Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Formalną edukację zakończyłem egzaminem magisterskim zdanym w czerwcu 1989.

Jako autor i wykonawca w jednej osobie zadebiutowałem na Studenckim Festiwalu Piosenki w roku 1986. Od tego czasu związałem się z miejscowym środowiskiem piosenkarzy studenckich, a w szczególności z krakowskim klubem "Pod Jaszczurami". Występowałem z początku na scenach krakowskich klubów studenckich, a wkrótce również poza Krakowem. W ciągu kilku lat zdobyłem szereg nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach piosenkarskich. Od roku 1988 jestem członkiem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

W roku 1992 wyjechałem do USA, a dokładniej do Kalifornii, gdzie znalazłem pracę w przemyśle biotechnologicznym. Od czasu do czasu udzielam się w miejscowym środowisku polonijnym, między innymi pomagając w organizacji imprez z udziałem lokalnych artystów. Jednym z takich przedsięwzięć jest cykl koncertów "Zatoka Poezji", z udziałem artystów polonijnych z okolic San Francisco, którego kolejna edycja odbyła się 10 stycznia 2009.

Maciej Danek Strona Internetowa

   

Poethicon Zespół powstał w 2004 roku w Cieszynie. Swe muzyczne poszukiwania rozpoczął od promocji poezji śląska cieszyńskiego oraz wybranych, dobrze znanych poetów. Kolejne projekty skupiają się wokół tematów ważnych i aktualnych jak ekologia, ekumanizm, myśl Karola Wojtyły czy problem pamięci narodowej w wierszach więźniów Oświęcimia. Zespół zagrał ponad 100 koncertów. Ich muzyka łączy pokolenia i cieszy się powodzeniem u szerokiej grupy odbiorców.

 Poethicon Strona Internetowa 

  

Zespół CONTRATIEMPO powstał w roku 2003 jako duet gitarowy Filip Swinarski – Jarosław Czajczyński. w roku 2004 dołączyła do nas Marta Czapla. Z triem w latach 2005 - 2007 współpracował Daniel Kluska, który obecnie rozpoczął działalność solową. Z zespołem występują tancerki flamenco, Dominika Kupniewska i Karolina Łukaszewicz.

Wykonujemy muzykę flamenco, grając zaaranżowane przez siebie utwory znanych wykonawców gatunku, a także własne kompozycje. Repertuar zespołu obejmuje tradycyjne style fiestowe, oraz rozbudowane utwory sceniczne, a także formy instrumentalne, wzbogacone o elementy innych gatunków muzyki, jak muzyka latynoska, arabska czy jazz.

Koncertowaliśmy w ośrodkach kultury, klubach i pubach w Łodzi, Toruniu, Warszawie, Sosnowcu, Tarnowie, oraz uczestniczyliśmy w innych wydarzeniach kulturalnych. Mieliśmy zaszczyt występować i współpracować z wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy, między innymi Oscarem Guzmanem (Hiszpania), Carmen Segura (Hiszpania), Vicky Barea (Hiszpania), Mateo El Gallito (Słowacja).

 ContraTiempo Strona internetowa

  

[Zobacz szczegółową listę]

DZINGLE i PRZERYWNIKI    RADIO WIDOCZEK

Przerywnik: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14... wszystkie>>>

 WŁĄCZ  RADIO WIDOCZEK

lub pobierz skrót na swój PULPIT by uruchomić Radio Widoczek

Pobierz skrót na swój pulpit

 

 

  Włącz Radio !
  Jak słuchać ?
  Czat
  Ramówka
  L. Wykonawców 08
  Wyniki głosowania 08
  L. Wykonawców 09
  Baner RW
  Inne Stacje Radiowe
  Radio Audycja
  Księga Gości 
 Cytaty/Opisy-GG
 

2008 - Radio Widoczek - Poezja Śpiewana [play]

Radio Widoczek - Nowi Wykonawcy Ramówka - Internetowe Radio Filmoteka Radia wykonawców jak nas słuchać, Internetowe Radio bądź na bieżąco ! zawsze Forum Radia Czat-Widoczek Internetowe Radio Kontakt - Widoczek - Internetowe Radio
Lista wykonawców - zapraszam do oddawania głosów
włącz radio ramówka filmoteka  lista jak słuchać ? subskrybuj forum czat kontakt
 

Radio Widoczek gra od 1 maja 2008. Wyłącznie Poezja Śpiewana, piosenka Turystyczna. Radio ma 8 slotów więc tylko osiem "widoczko'słuchaczy" może odsłuchiwać jednocześnie.

Radio.Widoczek.nets.pl

 

 

 

Radio Widoczek